Misyon-Vizyon

Anabilim Dalımızın öncelikli görevi ‘EĞİTİM’dir.

Üniversitemizin kuruluşundan bu yana Anabilim Dalımızdan 34 uzman yetiştirilmiştir. Halen 9 asistan ihtisaslarına devam etmektedirler. 
Asistan eğitiminin yanı sıra Tıp Fakültesi Öğrencilerine (3., 4. Sınıflar ve İntern) Kadın Hastalıkları ve Doğum hakkında Teorik ve Pratik eğitim de verilmektedir. Burada amaç öğrencilerin tıp fakültesini tamamladıktan sonra meslek hayatlarında karşılarına çıkacak acil ve rutin hastalar karşısında doğru karar vererek hastaları doğru biçimde yönlendirmeleri, gerekli girişimleri yapabilmeleri ve tedavileri vermelerini sağlamaktır. Anabilim dalımızda teorik dersler jinekoloji ve obtetrikte evrensel boyutlarda hastalıkların tanı ve tedavisini yapabilecek ayrıca, pratisyen hekimin bilmesi gereken bilgileri kapsayacak şekilde hazırlanmıştır.
Pratik uygulamada polikliniklerde hastaların değerlendirilmesi ve yatan hastaların takipleri yaptırılmaktadır. Bu uygulama, hem öğrencileri pratik yapmaya alıştırmak hem de teorik bilgileri uygulama olanağını sağlamak amacına yönelik olarak hazırlanmıştır.
Teorik dersler ve pratik uygulamalar, Anabilim dalımız öğretim üyelerinin tümü tarafından yapılmaktadır. Bu uygulama ile her öğrencinin her öğretim üyesinden ayrı ayrı bilgi alması ve eğitim görmesi sağlanmaktadır

Bu içerik 01.03.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 1181 kez okundu.